Jak vybrat cylindrickou vložku

Cylindrická vložka (zámek) - rozdělení
Vložkový zámek je nedílnou součástí každých dveří. Při výběru musíme dbát hlavně na to, kde bude vložka použita, a co od ní očekáváme. Jinou vložku použijeme do vstupní branky a jinou např. do bezpečnostních dveří.

Vložky rozdělujeme dle úrovně zabezpečení a v případě pojištění dle požadavku dané pojišťovny. Stupně bezpečnosti cylindrických vložek dělíme do čtyř skupin, dle pyramidy BEZPEČNOSTI.


pyramida bezpečnosti

Cylindrická vložka (zámek) - obecné pravidlo
Jak už to tak bývá, i vložkové zámky mají svá obecná a nepsaná pravidla...:) Při výběru cylindrické vložky byste měli dbát na bezpečnostní třídu, kterou splňují Vaše dveře nebo bezpečnostní kování. Pouze takto využijete všechny bezpečnostní prvky na maximum. Níže uvedu pro představu pár příkladů:

Bezpečnostní dveře tř.3 = Bezpečnostní kování tř.3 = Bezpečností vložka tř.3
pravidla_bezpečnostního_kování

Jak správně změřit cylindrickou vložku zámku?
Tento faktor je nejdůležitější při správném výběru daného vložkového zámku. Měření je poměrně jednoduché, avšak je třeba mu věnovat nemalou pozornost, abychom předešli případným komplikacím spojeným s výměnou za jiný rozměr. Cylindrickou vložku měříme vždy od středového šroubu a je pro nás důležitý rozměr B a rozměr C. Někdy bývá rozměr B odlišný od C. V tomto případě zpravidla delší rozměr je ten, který směřuje do chráněného prostoru.

Důležité faktory:
1. Tloušťka vstupních dveří
2. Použité bezpečnostní kování (s překrytím, bez překrytí vložky)


jak změřit vložku