Doporučujeme

Máte oborově příbuzný web a zájem o spolupráci? Napište nám.
Designové kliky na dveře v mnoha provedení od špičkových a prověřených výrobců nejen z tuzemska. Design je dnes velice oblíbeným pojmem a jak pravý staré příslový - celek dělají doplňky. Podívejte se na největší nabídku dveřního příslušenství, kde najdete vše na co si vzpomenete. Kliky ke dveřím za bezkonkurenční ceny s perfektním zákaznickým servisem.

Rozetové kování ke dveřím je dnes nejoblíbenější typ dveřní kliky. Podívejte se na nejvetší nabídku tohoto typu kování. Najdete zde značky Cobra, Tupai, Mariani, ACT, MP a mnoho dalších. Rozetové kování vyniká kvalitním montážním systémem - prošroubování, které plní svou funkci po desetiletí. Najdete zde i designové kliky, které jsou vhodné i pro nejnáročnější zákazníky.

 

Interiérové a bezpečnostní kování ke dveřím u nás najdete pod jednou střechou. Máme kvalitní cenovou politiku a velice rychlé dodací termíny. Od roku 2007 se specialzujeme na dveřní příslušenství a kliky na dveře. Jsme největší specializovaný obchod s tímto sortimentem. Pokud chcete být spokojeni, tak navštivte naše internetové stránky www.kovani-design.cz.

 

Stavební pouzdra Eclisse pro posuvné dveře nesmí v žádném případě chybět v moderním interiéru. Máme pro Vás připravenou nejširší nabídku stavebních pouzder v našem specializovaném internetovém obchodu. Vše co potřebujete  vědět o pouzdrech Eclisse najdete jedině u nás. Rychlé dodání a největší show room v Praze je tu jen pro Vás.  Kvalita s garancí a 12 letou zárukou mluví za vše...:)

Bezpečnostní kování na dveře je nepostradatelný pomocník při ochraně našeho majetku. Nabízíme Vám největší  výběr bezpečnostních klik nejen od českých výrobců, ale máme pro Vás to nejlepší z celého světa. Zvolte správně  svou bezpečnostní kliku a mějte klidný spánek. Pokud by jste si nevěděli rady s výběrem tohoto sortimentu, tak si  můžete u nás projít podrobné návody, které Vám pomohou s výběrem bezpečnostního kování a pak můžete v klidu  nakoupit....:)  

Stavební pouzdra Eclisse jsou nejlepší volbou pro moderní bydlení. Kvalita, inovace, vývoj a šíře sortimentu je zárukou Vaší spokojenosti. Navštivte největší internetový obchod specializovaný na pouzdra Eclisse.

Posouváme jak o život
Doby posuvných dveří, jak je známe z dob Československa, jsou dávno pryč. Šoupací dveře jsou dávno mimo centrum dění, jelikož jejich vývoj se zastavil někdy v roce 1992. Pokrok a trendy v bydlení jsou neúprosné, výrobci a inovátoři se předhánějí jak v použitých materiálech, tak hlavně v moderních designech. Za posledních 20 let všechny posuvné systémy prošly omlazením a dokonce se na českém trhu konečně objevil systém "stavebních pouzder". Stavební pouzdra jsou unikátním systémem, který Vám uspoří místo. V průměru jde o 1 - 1,5 m2 - což při ceně 25.000 - 40.000,- jednoho metru v novostavbách se dá mluvit o docela šikovném řešení a využití těžce zaplaceného prostoru na maximum. Posuvné systémy jsou opravdu designovým kouskem a interiéru jsou schopny poskytnout úplně jiný rozměr. Nutno říci, že posuvné systémy nejsou úplně levnou záležitostí, ale myslím, že zde se investice zcela určitě vyplatí. Pojďme si o jednotlivých systémech povědět pár vět, ať se můžete rozhodnout, který z nich by se Vám domů hodil...:)

Klasika v omlazeném kabátě - posuvné dveře na stěnu (dřevěná garnýž)
Posuvné dveře na stěnu známe už z doby bolševika. Za posledních 20 let ale šel vývoj určitě dopředu - nový systém posuvné mechaniky (kolečka, vozíčky, lišty) zajišťuje bezproblémový chod. Posuvné dveře (bezfalcové), s obložkovou zárubní, se instalují do předem připraveného stavebního otvoru. Horní dřevěná garnýž se většinou ladí do stejného dekoru jako je dveřní křídlo. Nevýhodou je, že při pohybu dveřního křídla je potřeba počítat s volným prostorem před stěnou, kam se dveřní křídlo posouvá. U těchto systémů můžete použít všechny typy zadlabacích zámku BB, PZ, WC. 

Moderní pojetí - posuvné dveře na stěnu (kovová vodící lišta)
Tento posuvný systém je zálěžitostí několika pár let. Jde o podobný princip jako u posuvných dveří s garnýží. Zde je ale úplně nový systém posuvné mechaniky. V převážné většině je celý systém vyrobený z nerezu a kolečka jsou viditelná. Systém pracuje na jednoduché trubkové garnýži, na které se dveře posouvají. Tento systém je možné uplatnit i pro celoskleněné dveře. Tento systém si vyžadují alespoň trochu specifický interiér s převládajícím moderním pojetím. Zde se opět setkáváme s tím, že systém nám ubírá prostor v interiéru, a je třeba mít volnou stěnu, na kterou se dveřní křídlo zasouvá. 

Vychytávka pro fajnšmekry - stavební pouzdra
Jsem opravdu rád, že i u nás v České republice se těší tento systém veliké oblibě. Průkopníkem jsou skryté zárubně Battente, která si u nás vybudovala docela silnou pozici. Jak dnes funguje stavební pouzdro, jde na vrub inženýrům z jejich týmu. Jsou celosvětovým hráčem na poli posuvných systémů. Stavební pouzdro je systém, který je zabudován buď do zděné nebo sádrokartonové příčky. Stavební pouzdro je obezděné nebo obložené SDK a po zabudování není vidět - tudíž pojme dveřní křídlo. Největší výhodou je, že nám nezabírá prostor při pohybu dveřního křídla. Stavební dveřní pouzdro můžeme osadit všemi typy dveří vč. celoskleněných. Nevýhodou je, že pokud se rozhodnete stavební pouzdro použít v již postavených příčkách, čeká Vás bourání a zase bourání....Ale určitě to stojí za to!  

Posuvné dveře musíme okovat - kování pro posuvné dveře
Každé posuvné dveřní křídlo musí mít i správné dveřní kování pro posuvné dveře. Dveřní křídlo musíme za něco uchopit a dostat do pohybu. I zde je na výběr ze základních madel a mušlí plno zajímavých designovek. Pokud se rozhodneme utopit celé dveřní křídlo ve stavebním pouzdru, nesmíme zapomenout na "náprstek". Do posuvných dveří můžeme použít i speciální zámky pro posuvné dveře, které jsou tak jako u klasických dveří k mání ve všech variantách - obyčejný klíč, vložkový zámek, WC klička. Klasické dveřní kliky není možné na posuvné dveře použít!